Zo, 5 december is voorbij.
Ik heb sinterklaas mijn hol uitgesleept en de kerstboom erin, maar december is toch wel vooral de maand van de jaaroverzichten en de terugblikken.
Wat is er als nachthaas mooier om terug te blikken op het afgelopen vastelaovesseizoen? De prinseproklamatie? Moj! Circus-, kiender-, en tienermök? Moj De uitreiking van de krant? Geweldig! De wagenoverdracht? Moj! Vastelaovend op de scholen? Moj! De installatie? Moj! Roetsjen? Geweldig! Mis? Dat was niet mis! Receptie? Geweldig! Optocht? Moj! Dinsdag? Moj! Afsluiting op het bordes?
Janken met de pet af!
Ik als nachthaas en als vader van een klein 1-jarig haasje vond het ook moj en geweldig, tot zondagmorgen. Toen begon de ellende. Je kent het wel. Je kleine haasje kan net lopen en dan vind je dat je kind in paplepelstijl alles voor het eerst mee moet maken. Dat is mooie theorie, maar de praktijk is toch minder rooskleurig. Vooraf aan ervaren ouders informatie gevraagd waar we met ons keuteltje het best konden gaan vieren. De adviezen waren divers. De een zweerde bij het bal in de evenaar, de ander bij een feest in een gebouw dat volgens mij niet eens meer bestaat en een derde dacht dat er dit jaar in het podium ook weer een kinderbal zou zijn. Ik opperde nog de jeugdtent, maar dit werd afgeraden vanwege de harde housemuziek.
Tja, dan wordt het zondagmorgen en dan beslis je toch maar voor het podium. Lekker dichtbij en bovendien kwamen we langs het huis van de prinsen en die lampjes en ballonnen doen het wel bij een 1-jarige! Het weer was lekker fris, dus die kater bonkte slechts op de achtergrond. Bij het podium aangekomen vroeg ik even aan mijn hazinneke hoe laat het begon, want het zag er toch wel verlaten uit. Na een half uur in een lege tent te hebben gestaan kwam er toch nog een gezin met 2 kinderen. Aan deze situatie veranderde een hele tijd niets meer, dus besloten we toch naar de jeugdtent te gaan. Daar aangekomen viel het best mee met de muziek. We kwamen binnen met een Venrays liedje en die had ik in bijna een uur podium nog geen gehoord. En als je paplepelstijl gaat hoort dat er toch wel bij. Met de kater viel het ook mee en de combinatie was ook prima. Dus, maandag weer naar de tent en dinsdag weer.
Maar toen begreep ik wat de tentafraders bedoelden. De eerste morgen kan je hoofd het nog aan, een tweede ook, maar de derde is het toch minder. De tent is prima, maar mijn lichamelijke gesteldheid was door de afgelopen dagen (3 uur in bed – 7 uur eruit) achteruit gegaan.
Toch overleefde ik het en trok de conclusie dat ik dan het prinsschap ook wel aan zou kunnen. En dat zal er dit jaar wel niet van komen.
Weer niet gevraagd…. Ben wel alweer heel benieuwd wie het dan wel gaat worden… Ik heb ook al tips gehad. Het gaat om een venrayse man, leeftijd tussen de 18 en 88, blanke of (licht) getinte huidskleur, sprekend met een zwaar venrays accent, in omvang toenemend en tot 9 januari draagt ie een zwarte zak op zijn hoofd.
Heeft u informatie over deze persoon of kent u hem dan kunt u een berichtje schrijven op de wazelbox van deze site. Hou je ogen en oren gespitst en tot in het nieuwe jaar!
De Nachthaas
De paplepelblues



